CocoRosie: Po tvém boku, sestro!

Sestry se skvěle doplňují a společně produkují zajímavou směsici indie rocku a hip hopu s prvky vážné hudby, která je doplněná podmanivým hlasem a výbornými, místy melancholickými texty.

CocoRosie nabízejí posluchačům a posluchačkám poměrně netradiční pohled na svět, a to očima mladé nezávislé ženy, která netouží prožít svůj život v domácnosti, jak je tomu v písničce By Your Side (Po tvém boku),  dále se ve svých textech zabývají dívčím dospívání, zneužíváním, drogovou závislostí nebo rodičovstvím.

To, že odvaha a kuráž mladým Američankám rozhodně nechybí, dokázaly Coco s Rosie v písni Summer Breeze (Letní vánek), která je cover verzí hip hopové písně od drsného amerického rappera Snoop Dogga I Wanna Fuck You (Chci s tebou souložit). Písničku přezpívaly z pohledu ženy – zneužívané striptérky, která byla od dětství jen sexuální hračkou pro muže.

CocoRosie zatím vydala čtyři studiová alba: La maison de mon rêve (2004), Noah’s Ark (2005), The Adventures of Ghosthorse and Stillborn (2007), a Grey Oceans (2010). Ať už si vyberete jakékoliv z nich, určitě vás tohle netradiční duo nezklame – pokud jste již dlouho hledali v hudebních luzích a hájích něco neobvyklého a svěžího.

***

foto: odreiuqzide / Wikimedia