Jídelna Kuchařek bez domova otevírá již brzy!

Kuchařky bez domova otevřou v lednu 2017 svou vlastní veganskou jídelnu. Jídelna se nachází v Brožíkově ulici 6 na Praze 5 a v těchto dnech dochází k jejím finálním úpravám.

Kuchařky bez domova fungují od roku 2013 pod záštitou pražské organizace Jako doma. Tento projekt umožňuje ženám bez domova pracovat v rámci cateringové služby, jež zajišťuje chutné veganské občerstvení na různých akcích. Tato zkušenost ženám poskytuje zapojení do sociálních vazeb a mohou si díky ní zároveň vydělávat peníze.

Bistro bude disponovat širokým výběrem jídel a domácích limonád, ale také dobrou kávou. Každé menu bude zdravé a cenově dostupné. Kuchařky spolupracují s lokálními zemědělci a zahrádkáři, od kterých budou odebírat přebytkové suroviny. Ruku v ruce s myšlenkou etického životního stylu jde zároveň používání ekologicky šetrných výrobků a recyklovatelných materiálů.

Zaujal Vás tento projekt? Nyní máte možnost podpořit Kuchařky a jejich úsilí zakoupením poukazu do jejich jídelny. Můžete se těšit na oběd s polévkou, dezert, bezednou kávu nebo prohlídku zázemí bistra.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu!

***