Listopad v Brně: Prasátečko a comingoutové filmodpoledne

prasatecko_vyhlaseniDo 15. 11. probíhá hlasování veřejnosti v již šestém ročníku anticeny Sexistické prasátečko, která se snaží upozornit na sexismus v reklamách. V aktuálním ročníku se sešlo 100 nominovaných reklam. Své hlasy můžete udělit ve dvou kategoriích – „Stereotypy a jazykový sexismus“ a „Objektifikace aneb Ukaž všechno“ – na stránkách www.prasatecko.cz

Výsledky diváckého hlasování a hlasování odborné poroty budou oznámeny v rámci slavnostního vyhlášení ve čtvrtek 20.11. od 19:00 v Barokním sále Místrodržitelského paláce. Večerem provází Lejla Abbasová, na návštěvníky a návštěvnice čeká DJka Melta a její „šok pop“, slam poetry a tombola… a samozřejmě výsledky hlasování.

Více informací na www.zenskaprava.cz

***

1711_kratkapozvankaV rámci 15. ročníku queer filmového festivalu Mezipatra se letos koná také speciální filmové odpoledne pro rodiče, blízké a přátele LGBTQ osob, které představí téma coming outu z pohledu rodičů. Promítání proběhne v pondělí 17.11. v přednáškovém sálu Uměleckoprůmyslového muzea od 14 hodin a nabídne dva jedinečné snímky.

První z filmů, dokument Lead With Love, představuje autentické příběhy rodičů, kteří mluví o svých pocitech a zkušenostech s coming outem. Dokument nabízí porozumění, útěchu, informace a rady pro všechny, kteří se vyrovnávají se sexuální orientací svých blízkých.

Druhým snímkem je film Prayers for Bobby, který bude premiérově uveden v rámci dosud jediné kinoprojekce v České republice. Emocemi nabitý příběh o vině a odpuštění nabízí strhující výkon Sigourney Weaver v roli matky, která se těžce vyrovnává s homosexualitou svého syna.

V rámci programu se uskuteční rovněž debata se zástupkyněmi NoA, z.s., nově vzniklé neziskové organizace, která se zaměřuje na poskytování informací a podpory pro rodiče a blízké osob s menšinovou sexuální orientací.

Více informací na www.spoluout.cz

***