Norah Jones a zlomená srdce

Lásku k hudbě, ale i talent zdědila po svém otci,  slavném hráči na sitár. Norah odstartovala svoji hudební kariéru v roce 2002 vydáním veleúspěšného singlu Don’t Know Why. Hit se objevil na jejím prvním albu Come Away With Me, za které si vysloužila hned pět prestižních hudebních cen Grammy. Na obrovský úspěch navázala alby Feels Like Home (2004), Not Too Late (2007) a The Fall (2009). Norah si během své hudební kariéry vyzkoušela několik hudebních žánrů – blues, soul, country rock, a na posledním albu Little Broken Hearts, které bylo vydáno na jaře tohoto roku, zvolila žánry rock, pop a indie.

Ačkoliv je celá nahrávka o pocitech, které míváme před i po rozchodu, není album vůbec depresivní – spíše hravé. Za poslech určitě stojí singl Happy Pills o snaze zapomenout na člověka, který nám zlomil srdce, mírně melancholická skladba Miriam, která je intimní zpovědí zhrzené milenky toužící po pomstě za nevěru, nebo Say Good Bye o lžích, které jsou důvodem k tomu, abychom řekli sbohem naší drahé polovičce. Všechny písničky z alba si můžete poslechnout na Myspace.

Kromě hudby si Norah vyzkoušela také herecké řemeslo ve filmu My Blueberry Nights. Poskytla také svoji píseň Rosie’s Lullaby ke stažení a podpořila tak projekt „30 Songs / 30 Days“  organizace Half the Sky, která bojuje proti utlačování žen ve společnosti.

***

foto: Georges Biard / Wikimedia