Ženy v moderní společnosti. Rovnost?

V rámci druhého ročníku cyklu panelových diskuzí Dialogue Talks pořádá Mozaiky o.s. Platform Dialog panelovou diskusi na téma Ženy v moderní společnosti. Rovnost?

Letos je to 20 let od přijetí Pekingské akční platformy, která je zaměřená na odstranění překážek účasti žen ve všech sférách veřejného i soukromého života.  Jedná se o významný mezinárodní standard v oblasti podpory práv žen a genderové rovnosti.

Jak si po těchto dvaceti letech stojí Česká republika? Máme dostatečné zastoupení žen v politice, veřejných funkcích, médiích nebo ve vedení firem?

Podle hodnocení Světového ekonomického fóra jsme spolu s Ázerbájdžánem skončili na 96. místě žebříčku hodnotícím míru nerovnosti můžu a žen.

Jak je to možné a mohou na tom něco změnit kvóty pro poměr zastoupení pohlaví ve vedení firem, které se snaží prosadit eurokomisařka Věra Jourová?

Na tyto a podobné otázky se pokusí odpovědět Jana Chržová, předsedkyně Českého svazu žen a České ženské lobbyRadan Šafařík z Oddělení rovnosti žen a mužů Úřadu vlády ČR. Diskusi bude moderovat Veronika Sedláčková, redaktorka Českého rozhlasu.

Datum a místo konání:  středa 16. 9. 2015 v 17:00 v Café Louvre (Národní třída 22, Praha 1)

Pro účast se prosím registrujte na e-mailu: rsvp@platformdialog.cz

***