Čunek a Bělobrádek táhnou za jednu Anakundu

Anakundu v poslední době zaujaly křesťanské hodnoty. Sama je už znavena postmodernou, zpochybňováním všeho, rozvolňováním vztahů a hlavně životem bez nohou, a zachtělo se jí zpět do ráje prohánět se po jabloních. Sleduje tedy pozorně politiku křesťanských demokratů pod heslem Vzhůru dolů, ke světlým včerejškům křesťanských tradic.

Anakunda sledovala moudrá slova páně Čunka i Bělobrádka a pochopila: když se děti nerodí, můžou za to ženy. Jsou sobecké, chtějí si jen užívat nezávislosti a žít si na hromádkách. Jsou to kariéristky, kterým jde jen o vlastní úspěch, a které nechtějí nést břímě manželství, natož výchovy a výživy. Bez dětí společnost vymře, a ženy by měly být uvědomělé a nedopustit to. Společnost s nízkou porodností stárne, nižší počet lidí v produktivním věku navíc znamená nižší příjmy a vyšší výdaje státní kasy.

Hejtmanovi Zlínského kraje Čunkovi je to zcela jasné a Anakundě vysvětlil: „Rodinu je třeba podporovat, protože ti, kteří mají více dětí, jsou budoucím národem a budoucím státem. A jsou to také ti, kdo budou platit daně a svou prací budou udržovat nejen stát, ale také celý národ při životě a v dobré kondici.“

Anakunda chápe, že pokud jsou ženy bezdětné, jsou děti tématem sociálním a záležitostí společenské zodpovědnosti (žen). Situace se ale radikálně mění ve chvíli, kdy ženy děti mají. To se pak děti stávají jejich privátní volbou, soukromým experimentem a záležitostí, na kterou by daňový poplatníci neměli přispívat ze svých vlastních kapes. Každá se přece mohla svobodně rozhodnout, jestli děti mít bude nebo ne. KDU-ČSL je rozhodně pro choice. Nebo ne? Anakundo, brzdi, s volbou by se to taky nemělo přehánět, důležité je podporovat život! Každé dítě je dar boží, ale taky dar soukromý, rozumíš?

Předseda Lidovců Bělobrádek nechce být tak ostrý jako jeho stranický kolega, ale s Čunkem souhlasí, že problém spočívá především v tom, že když jsou lidé ve vztazích nespokojení, nejsou nuceni spolu zůstat, neboť sociální stát jim zaručuje jakous takous podporu. Pokud by tu sociální stát nebyl a rozvod by znamenal, že ženy a děti skončí na ulici, případně zemřou hlady, ženy by si pak lépe rozmyslely, jestli jim za to ten rozvod stojí. Když nejde o smrt podvýživou, ale jen o to, zda děcko pojede na lyžák nebo bude chodit v o dvě čísla menší zimní bundě, to se to pak rozvádí, to uzná i Anakunda. Kdyby to měly ženy s dětmi po rozvodu ještě těžší, prostě by se nerozváděly – a KDU-ČSL by byla spokojená, že se jí podařilo ubránit tradiční hodnoty.

A hlavně by si ženy rozmyslely, s kým ty děti budou mít. Nyní, když vědí, že stát jim zajistí pohodlný život i bez zodpovědného manžela, pořizují si děti s kdekým. Otázku, zda ten dotyčný bude dobrým otcem a živitelem, vůbec neřeší. I Anakunda si nad tím může hlavu ukroutit – no uznejte samy, vy byste plodily děti s nějakým hejskem, co si třeba za 10 let vzpomene, že už mu ten vztah nic nedává, děcka vlastně stejnak nechtěl a platit na ně nebude, protože jeho bejvalá bejvala vždycky pruda, a vůbec mu nevychází po rozvodu vstříc, tak ať si to vyžere? Ta, která si vzala takového muže, nemá rozum, a nemůže si nárokovat sponzorování žádným daňovým poplatníkem.

Navíc se pan Čunek správně ptá: „Z jaké rodiny tyto ženy pocházejí, jsou z rozvedených rodin? Jaké měla vzorce chování? To jsou věci, které nás musejí zajímat.“ Kdo má rozvedené rodiče, ať nerodí. Pak stojí s nataženou rukou a učí vlastní děti závislosti na státu. Učiněný začarovaný kruh. My ze spořádaných rodin se pak na to nemůžeme dívat. Nechceme řešit tuto doslova Sophiinu volbu, zda podpořit další generaci práce neschopných lidí z rozvrácených rodin, kteří dopadnou stejně jako jejich rodiče, nebo zda zůstat zásadoví a sledovat, jak živoří pod hranicí chudoby a přirozeně vyhynou. Pane Čunku, i Anakundu zajímá, co s tím. Sterilizovat? Jak se říká, není člověk, není problém.

Pavel Bělobrádek by si přál, aby si ženy našly pořádnýho chlapa, a Anakunda s ním rozhodně souhlasí. Chlap je základ rodiny, a tedy i státu. Pak to má v našem státě nějak vypadat, když se po ulicích prohání nezodpovědné lehkomyslné ženy, které se nechají oplodnit kdejakým příživníkem, zatímco pořádní chlapy, kteří by tak rádi živili děti, bez ohledu na to, zda je zplodili nebo ne, jen smutně čekají, až si jich nějaká rozeníchtivá experimentátorka všimne.

Bělobrádek s Čunkem tohle jistě nenechají jen tak. Ženám sice nikdo nebrání, aby si našly chlapa, ale protože jim to moc nejde, pánové z KDU-ČSL pomůžou. Jsou to bystří a inovativní chlapíci. V útrobách KDU-ČSL už se rodí plán na seznamovací agenturu tisíciletí. Párovat se v ní budou správní chlapi s rozjívenými ženami. Pořádný mužský je přece dar z nebes. Zplodí nové malé daňové poplatníčky a finančně je zabezpečí, ženu řádně ukotví v rodině (aby ji už nenapadlo nějaké zhůvěřilé experimentování s plozením budoucích nezaměstnaných), a daně se budou moci použít na něco rozumného (třeba na kvalitní dálnice, to dneska přijde draho).

Tradiční hodnoty budou nastoleny, a nastane ráj na zemi. Jen aby to ta Anakunda zas nějakým jablkem nezvrtala. Jedno jablko, a křesťanské tradiční hodnoty jsou zase fuč.

***

Ilustrační koláž: Anakunda