Femag.cz vydává sborník nejlepších textů

gfemagFemag.cz spolu s projektem Sexismy.cz organizace NESEHNUTÍ vydal sborník nejlepších textů, které u nás vyšly od roku 2012 – a to zároveň s několika texty zcela novými. Sborník si můžete stáhnout ZDE, a nové texty vám neutečou ani na webu – budeme je průběžně publikovat.

Femag.cz slaví v roce 2017 pět let své existence a příběhy každodenního sexismu na Sexismy.cz tu budou už dva roky. Sborník tak přináší nejúspěšnější texty z historie Femag.cz, nové texty na nejvíce rezonující témata, a každé téma je navíc ještě doplněno příběhy právě ze Sexismy.cz, které ukazují, jaký dopad má nerovnost žen a mužů na život každého z nás.

Najdete tu téma partnerských vztahů v textech Lucie Jarkovské (Single ženy aneb Smějící se bestie) a Lucie Čechovské (Tak trochu jiný pohled na možnost volby být single/svobodnou ženou v současné Evropě). Podíváme se taky trochu do politiky na první přímou volbu prezidenta republiky v textu Petry Havlíkové (Je podle Zemana znásilnění evoluční výhoda?) a textu Kateřiny Kňapové (Když je machismus v ohrožení). Do akademického prostředí zabrousíme v článku Smějeme se s brněnskou politologií i v souvisejícím textu Radka Kubaly (Výzva bezpečnostním studiím: Konference gender a bezpečnost je stále potřeba). V akademickém prostředí ještě zůstaneme s textem Chceš na stáž? Tak vyšpul zadnici a sexismus v médiích probereme v článku s názvem O sexistickém tričku, které přistálo na kometě. A nakonec se blíže podíváme na téma rodičovství v textech Kubíčka Větrovského Jdete do kavárny? Dítě nechte doma a Kristýny Pešákové Proč má feministka doma růžovou princeznu?

Přejeme vám příjemné čtení!

***