Kariérní vyrovnanost: Equal Pay Day 2014

Akci Equal pay day pořádá nezisková organizace Business & Professional Women Praha II (BPW), která napomáhá rozvíjet profesní kapacity žen podnikatelek a manažerek všech úrovní. BPW je pražskou odnoží celosvětové organizace Business & Professional Women International, která v současnosti působí ve více než 90 zemích po celém světě.

Intenzivní soustředění ženského talentu do jediného dne, jímž Equal Pay Day je, je korunováno tím, že předávání kariérních zážitků, rad a zkušeností je vedeno prosperujícími manažerkami a podnikatelkami zcela zdarma. Tento zkušenostní „handl“ se totiž odehrává u kulatých stolů a je přístupný všem aktivním ženám (věkově neomezeno) včetně studentek, které chtějí následovat své ambice, poučit se z rad ostatních či nabídnout rady své.

Vzhledem k tomu, že finanční ohodnocení žen v České republice je v průměru o 22% nižší než u mužů vykonávajících stejnou práci, jsou akce obdobného typu vítaným vytržením z této každodenní socioekonomické nevyrovnanosti. Prezidentka organizace Business and Professional Women Praha II Lenka Šťastná k tomu říká: „Jsme rády, že akci navštěvují stovky účastnic, jelikož jejím cílem je na tuto situaci upozornit a vyvolat veřejnou diskuzi nad příčinami tak velkého rozdílu mezi platy právě v ČR…“

Investorka Margareta Křížová

Vedle primárního cíle události se návštěvnice a návštěvníci mohou těšit na doprovodný program, hlídání dětí i možnost podpořit vybranou charitativní organizaci. Jako každý rok se na akci objeví i několik významných osobností, například Margareta Křížová, známá česká investorka a účastnice pořadu „Den D“, dále Rostya Gordon-Smith, jedna ze světově nejuznávanějších HR manažerek, a mnoho dalších. Na závěrečném slavnostním večeru pak vystoupí vítězka ČeskoSlovenské Superstar – Nová Éra 2013 – Sabina Křováková.

A co vy, přijdete se také podívat či podělit o své zkušenosti?

***