font-family: 'Source Sans Pro', sans-serif;
Loading...
Jste zde  Home  >  Stalo se  >  Aktuální článek

Udržitelný rozvoj? Bez reprodukčních práv žen nemožný!

Autorka   |   4.7.2012   |   Komentáře nejsou povoleny

Na konferenci zaměřené na udržitelný rozvoj, která proběhla v červnu tohoto roku v Rio de Janeiru, vystoupily ženské lídryně s důležitou výzvou.

Udržitelný rozvoj podle nich není jen o změně klimatu či odlesňování. Jako stejně zásadní vidí reprodukční práva žen. Ty jsou společně s posílením žen a zajištěním jejich vzdělání a rovného postavení cestou k zamezení růstu světové populace a vysychajícím zdrojům. Jejich hlasu ovšem nebyla dána dostatečná pozornost, tím méně od představitelů Vatikánu. Miliony žen na světě, které se chtějí vyhnout těhotenství, přitom nemají přístup k efektivním metodám antikoncepce. Více zde.

Zdroj.Autorka

Kristýna Pešáková

Redaktorka

Autorka absolvovala magisterské studium oboru Sociální politika a sociální práce, ve kterém pokračuje i v rámci doktorského studia na FSS MU v Brně. Disertační práci zaměřuje na téma násilí páchaného na mužích. Již několik let působí v občanském sdružení NESEHNUTÍ, v posledních letech jako koordinátorka programu Ženská práva jsou lidská práva. Ráda kreslí ornamenty, cestuje, potápí se a neskutečně obdivuje žraloky.
Mohlo by tě zajímat...

Celá redakce měla na Queer Ballu vlka.

Vlk v rouše beránčím skotačil na Queer Ballu

Číst →